Bu kameralar 1000 kat daha güçlü olacak

Bir grup bilim adamı tarafından uzun süredir gerçekleştirilen çalışma günümüz telefon kameralarına çağ atlattıracak kadar büyük bir buluşu gerçek yapıyor.


Akıllı telefon ve benzeri ürünler için büyük reklam kampanyaları ile tanıtılan pek çok kamera teknolojisi, güçlenen teknolojiye işaret ederken, bir grup bilim insanı da inanması zor başarılar için çabalamaya devam ediyor. Bunlardan bir örnek de Singapur'dan geliyor. Uzun süredir özel bir proje üzerinde çalışan bilim insanları günümüz görüntüleme sistemlerine göre ışığa 1000 kat daha duyarlı bir çalışmanın peşinden koşuyor.

Boyutu küçüldükçe verimi artan bir madde olan Grafin üzerinde yoğunlaşan Nanyang Teknoloji Üniversitesi çalışanları alıştığımız CMOS ve CCD sensörleri yerle bir edecek olan çalışmayı tamamlıyorlar. Yüzde 10 daha az enerji harcayacak ve normal ışığa 1000 kat daha fazla tepki verecek sensörler üreten ekip, bunları grafin bataryalar ile güçlendirmenin peşinde. Bu da yakın zamanda inanılması güç bir kaliteye sahip lara merhaba diyebileceğimiz anlamına geliyor.

Sıcak Su ile Soğuk Sudan Enerji Üretildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Merkez Laboratuvarı (ÇOBİLTUM), enerji üretimi konusunda önemli bir projeye imza attı. Laboratuvarda sıcak su ile soğuk suyun çarpıştırılmasından enerji üretildi.Proje hakkında bilgi veren ÇOBİLTUM Müdürü Prof. Dr. İsmet Kaya, makine termodinamiğin ikinci kanununa, yani "Carnot" makinesine göre çalıştığını söyledi. Kaya, "Bildiğimiz buzdolabı çalışma mantığına dayanmaktadır. Bir sıcak, bir de soğuk ısı deposu vardır.

Silindirdeki özel alaşımın içinde bulunan malzeme soğuk suyla temas ettiğinde düzenli forma, sıcak suyla temas ettiğinde ise düzensiz forma geçmekte, yani ortamdaki moleküller düzensiz hareket etmektedir.

Bu hareket ve torktaki etkileşim, silindirin hareket etmesini sağlamakta ve buna bağlı olarak da enerji üretilmektedir. Bu sistem, aynı zamanda havayla da çalışmaktadır. Bu yeni sistem 30 derece sıcak su (en fazla 50 derece yeterlidir) ve 15 derece altında soğuk suların sıcaklık farkına göre çalışmaktadır.

Deneysel prototipi, fizik mühendisi araştırmacı Harun Güçlü ile hazırlandı. Makinenin hem yatay hem de silindirik halde üretimi mümkündür. Deneysel verim, yaklaşık yüzde 20 civarında bulundu ancak kullanılan malzemenin kalınlığı, malzemedeki etken madde, kayıp iş ve sıcaklık farkı gibi etkenler bunu değiştirmektedir." dedi.

Yeni enerji dönüşüm sisteminin Türkiye ve insanlık için stratejik öneme sahip olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Kaya, herkesin korktuğu fayların, birer petrol kuyusu gibi enerji kaynağına dönüşebileceğini ifade etti.

Jeotermal enerji kaynaklarına ek olarak güneş enerjisiyle elde edilen sıcak suyun depolanıp 24 saat düzenli olarak elektrik üretiminde kullanılabileceğini aktaran İsmet Kaya, enerji için milyarlarca dolar harcayan Türkiye'nin, yerel ve yenilenebilir temiz enerji kaynaklarını kullanarak kendi enerji ihtiyacının tamamını üretebileceğini, enerjinin dünyada problem olmaktan çıkacağını açıkladı.

ÇOBİLTUM Müdürü Kaya, proje hakkında şu bilgileri verdi: "Silindir üzerinde bulunan özel alaşımlı çubuğun bir yanından soğuk, diğer yanından sıcak su dökülünce, içinde oluşan kristal yapıdaki değişim sonucunda alaşımla çubuk içindeki özel malzeme etkileşir.

Çubuk, alaşımla beraber silindiri teğet olarak bir yönde çeker ve döndürür. Çubuk kendisi de döner ve silindiri devamlı teğet olarak çeker. Silindirin çapı ve uzunluğu arttırılarak, etrafına yerleştirilecek çubuk sayısı da arttırılabilir.

Böylece silindiri döndürecek tork miktarı artar. Kullanılan soğuk ve sıcak su da doğru orantılı olarak artacaktır. Güneş enerjisiyle üretilecek ve jeotermal kaynaklardan elde edilecek sıcak su bir depoda toplanarak, bu sistem düzenli olarak yılın her günü 24 saat çalışabilir. Böylece enerji dönüşümünde sürdürülebilirlik sağlanır."

Aidatı olmayan kredi kartları çıktı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın ısrarları ve yaptırımı sonrası bankalar art arda aidatı olmayan kredi kartı çıkartmaya başladı.

Bakanlık baskı yaptı


Kredi kartı aidatlarıyla ilgili açılan davaların ve yapılan şikayetlerin artması sonucu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bankalara aidatı olmayan kredi kartı çıkartması konusunda baskı yapmaya başlamıştı. Bunun üzerinde Finansbank, Garanti Bankası ve Akbank'ın çıkarttığı ücretsiz kredi kartlarına Şekerbank, ING ve HSBC bankaları da eklendi. Önümüzdeki günlerde TEB ve Denizbank’ın da aidatı olmayan kredi kartı çıkartması bekleniyor.

Aidatsız kredi kartına puan ya da taksit yok


Zaten yine önümüzdeki günlerde bankaların hiçbir ücret alınmayan kredi kartı çıkartmasına ilişkin yasal zorunlukta devreye girecek. Aidatı olmayan kredi kartı diğer kredi kartları gibi taksit ve puan avantajı sağlamıyor. Bu da taksit ve puan kullananlar için avantajlı olmayacak. Çünkü kampanyaları takip ettiğinizde kredi kartınızdan puan kazanabiliyor bunlarla başka alışverişler yapabiliyorsunuz. Özellikle de bankalar market ve benzin alışverişlerinde yüklü puanlar veriyor.

Kart aidatı ücretine de indirim olsa


Taksit ve puan imkanının yanı sıra kart aidatı daha düşük olan kredi kartı sanırım en avantajlısı olacaktır. Aidatı olmayan kredi kartının yanında düşük aidatı olan kredi kartı tüketici adına en güzel seçenek olacaktır. Bunun için de sanırım biraz daha beklemek ya da bankanızla sıkı bir pazarlık yapmak gerekecek.

Obama’ya Twitter’dan ölüm tehdidi hapse soktu

Amerikalı bir genç işin ciddiyetini düşünmeyerek Başkan Barack Obama'yı Twitter üzerinden suikastle tehdit edince hapse girdi.


Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, geçtiğimiz gün Twitter üzerinden ölüm tehdidi sayılabilecek bir aldı. n vatandaşı olan 22 yaşındaki Donte Jamar Sims, kendi hesabı üzerinden paylaştığı tweet'inde, kasabasına gelecek olan Başkan Obama'dan kurtulmak için iyi bir fırsatı olduğunu ve bir suikast düzenleyeceğini yazdı. Gizli Servis tarafından tespit edilen mesaj sonucu genç adam kısa süre içinde hapis cezasına çarptırıldı.

Başkanı ölümle tehdit etmekten 6 ay hapis cezası alan Sims, hüküm süresi bitince yaklaşık olarak bir yıl boyunca gözetim altında tutulacak. Gencin avukatı mahkeme esnasında ise kararın acımasız olduğunu söylese de, mahkeme heyeti itirazı reddetmiş. Amerika bundan önce de devlet başkanı, ünlüler ve sanatçılara gelen ölüm tehditleri ve sonucunda hapis cezası alan kişilerle karşılaşmıştı.

PES 2014’ün ilk teaser videosu çıktı

Futbola gönül veren her oyun meraklısının yakından tanıdığı PES, yeni üyesi ile birlikte muhteşem bir çıkış yapmaya hazırlanıyor.


Spor ve futbol dendiğinde ilk akla gelen oyunlardan olan Pro Evolution Soccer, çoğumuzun bildiği adı ile PES yakında tekrar bizlerle olacak. PES 2014 için Konami tarafından yayımlanan ilk teaser'da klasik müzik eşliğinde Fox Engine'ın gücüne tanık olmak mümkün.

Nokia Lumia 520, Türkiye'de satışa sunuldu

Nokia Lumia ailesinin, Windows Phone 8 işletim sistemine sahip bu eğlenceli ve renkli üyesi, HERE harita ve navigasyon uygulaması, ücretsiz müzik servisi ve dört inçlik bir süper hassas dokunmatik ekranı ile bütünlüklü bir akıllı telefon deneyimi yaşatıyor.

- Dijital kamera lensleri, Nokia Lumia 520'nin beş-megapiksel otofokus kamerasını, resim çekmek ve anıları paylaşmak için eğlenceli bir hale getiriyor.

- Sinemagraf sabit görüntülere hareket ekliyor ve bunlar Facebook, Twitter ya da e-posta aracılığıyla arkadaşlarla paylaşılabiliyor.

- "Akıllı Çekim" kullanıcıların en iyi grup resmini yaratmalarını, çoklu resim çekip her birinden en iyi ifadeli olanı seçmesini ve hatta insanları kareden çıkarmasını sağlıyor.

- Kolay kullanılan "Panorama" lensi ise, süper-geniş-açılı fotoğraflarla manzaranın daha geniş bölümünü çekmeyi sağlıyor.

Dört inçlik süper hassas ekran ile Nokia Lumia 520, daha duyarlı ve uyumlu dokunmatik ekran deneyimi yaşatıyor, hatta tırnakla ya da eldivenliyken bile kullanılabiliyor. Nokia Lumia 520, 8GB dahili belleğin yanı sıra artırılabilir 64GB bellek yuvası özelliğine sahip.

Sarı, kırmızı, mavi, beyaz ve siyah renklerde üretilen Nokia Lumia 520, 599TL fiyat etiketiyle satın alınabiliyor.

League of Legends


Ücretsiz Online Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu


Şu anda dünya eski bir oyun denilmeyecek kadar yeni olan, bir gerçek zamanlı strateji oyunuyla çalkalanıyor. Bu oyun ki Riot Games tarafından yapılmış ve birçok yerden maddi destek almış, gün geçtikçe her açıdan geliştirilmeye devam eden bir MMORTS. Oyun tamamen ücretsiz bir indirilebilir içeriğe sahip. Ayrıca internet bağlantısı yavaş olanlar için söylüyorum, oyunu indirmek için saatlerce beklemenize gerek yok. Sadece oyunun 3 mb boyutunda olan indirme yardımcısını indirin ve açın, bırakın geri kalanını oyun yapsın. Tamamen otomatik olarak patch atıp yüklemeyi gerçekleştiriyor oyunumuz kendi kendine. Hemen bu işlemin ardından ise yine ücretsiz olarak bir üyelik alıyor ve oyunu oynamaya başlıyorsunuz.


Oyun bünyesinde şuan 112 tane karakter barındırmaktadır ve her 2-3 haftada bir yeni karakter eklenmektedir. Bu karakterler ise yetenek gücü, saldırı gücü ve tank olarak üç sınıfta değerlendiriliyor. Kısaca bahsetmek gerekirse saldırı gücü olan karakterler normal vuruşlarla daha fazla hasar vermekte, yetenek gücü kullanan karakterler ise daha çok skill kullanımına dayalı hasar vermektedir. Tank dediğimiz diğer karakterle türleri ise daha çok hasar vermektense daha çok savunmaya dayalı karakterlerdir. Yani yüksek zırh, büyü direnci ve cana sahip olup genelde takım savaşlarını başlatan ve Ya Allah Bismillah diye ortaya atlayan karakterler bunlardır.

Gelelim oyunun başlıca kavramlarına:


Rün sayfaları sizin karakterlerinize sağlayacak bazı savunma, saldırı, hız, yetenek gücü gibi kitaplarla yapılandırmanızı sağlıyor. Bu rün sayfalarına 3 adet ana rün, 9 adet damga, 9 adet savunma ve 9 adet kendinize kalmış kitaplar uygulayabiliyorsunuz.

Master Ağacı ise bir diğer yapılandırma özelliğimiz. Her seviye atladığınızda 1 adet kullanılabilir master ağacı yetenek puanı elde ediyorsunuz ve bunu ister saldırı ister savunma isterseniz de işlevsel özellik olarak kullanabiliyorsunuz. Toplamda 30 adet master ağacı puanı alabiliyorsunuz çünkü oyunda ulaşabildiğiniz son seviye 30.

Riot puanı ise isteğe bağlı olarak çeşitli ödeme yöntemleriyle alabildiğiniz ve bu puanlarla karakterler, karakterlerinize kıyafetler, deneyim ve itibar puanları arttırıcılar alabileceğiniz oyun parasıdır.

İtibar puanı ise para ile alamayacağınız, sadece ve sadece oyun oynayarak oyun sonunda kazanabileceğiniz ve karakter açabileceğiniz oyun içi puan türüdür.

Deneyim puanı, oyun sonunda oyunun oynanış süresi ve galibiyet-mağlubiyet durumuna göre kazanacağınız ve seviye atlamanıza yarayan puandır. Oyun süresi ne kadar artar ise kazanacağınız deneyim ve itibar puanı da buna doğru orantılı olarak artacaktır.

Dünyayı kasıp kavuran yeni gerçek zamanlı strateji oyunu olan League Of Legends’ı hemen ücretsiz olarak indirip oynamaya başlayabilirsiniz genç sihirdarlar. Fakat oyun oynayacağız diye de gerçek hayatınızı unutmamanız dileğiyle.

Cem Yılmaz Twitter'da 4 milyon takipçi sayısına ulaştı

Son zamanlarda Twitter'da paylaşımda bulunan ünlü komedyen Cem Yılmaz, 4 milyon takipçi sayısına ulaşmayı başardı. Mart ayında yapmış olduğumuz "Twitter'da en çok takipçisi olan 10 Türk" başlıklı haberimizde, Cem Yılmaz'ın 3 milyon 700 bin takipçisi bulunmaktaydı. O günden bu güne sadece 3 Tweet atmasına rağmen bu takipçi sayısına ulaşması oldukça dikkat çekiyor.

Türkiye'de en çok takipçiye sahip isim olan Cem Yılmaz, dünya genelinde Twitter'da en çok takipçi sıralamasında 236. sırada yer almakta. Dünyada en çok takipçisi bulunan aktör oyuncular arasında ise 40. sırada yer alıyor.

MP3Rocket

Bünyesinde her çeşitten sayısız video barındıran Youtube, hergün hemen herkesin akın ettiği bir site.

529466280215

 

 

 

 

 

 

 

 

Bazen izlediğimiz bir video veya dinlediğimiz bir müzik hoşumuza gidiyor ve indirmek isteyebiliyoruz.

İşte melodi isteğiniz tavan yaptığında, MP3 Rocket'i deneyebilirsiniz.

İster MP3 çalarınız için, isterseniz de akıllı telefonunuz için birçok videoyu indirerek MP3, MP4, MPG, FLV ve MOV gibi formatlara dönüştürebilirsiniz.


Kullanımı gayet rahat olan bu programa göz atmanızda yarar var.

11.65MB büyüklüğündeki dosyayı, ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

10 bin yıllık fosilden mamut klonlanacak

Rus bilim insanları, Sibirya'da 10 bin yıldır buzul altında gömülü kalmış bir mamut cesedinden sıvı kan örneği almayı başardıklarını açıkladı.


Öldüğünde 50 ila 60 yaşları arasında olduğu belirtilen dişi mamudun Sibirya'nın kuzey kıyılarındaki ücra bir adada bulunduğu ve elde edilen kanı kullanarak günümüzde bir mamut üretilebileceği iddia edildi. Dişi mamudun bir bataklığa saplanıp öldüğü ve vücudunun üst kısmının diğer hayvanlarca yendiği belirtildi. Keşfi gerçekleştiren Mamut Müzesi'nden Semyon Grigoriev, "Alt taraflar buzun içinde korunmuş biz de oradan kan örnekleri alabildik" dedi.

10 bin yıl sonra ilk mamut

Grihoriev, sıcaklığın eski 10 santigrat olmasına rağmen mamutta sıvı kan bulunmasını da, mamutların diğer fillerden farklı bir kana sahip olmasına bağladı. Projede yer alacak olan Güney Koreli bilim insanı Hwang Woo-suk, daha önce köpek ve çöl tilkisi klonlamıştı. 2005'e kadar klonlanma konusunda dünya çapında ün kazanan Hwang, klonlanma yöntemiyle insan embriyosu yaptığını iddia etmişti. Sonra da verilerde sahtecilik yaptığı ortaya çıkmış ve insan kök hücreleriyle çalışması yasaklanmıştı. Ancak hayvan klonlanma üzerine çalışmaya devam eden Hwang'ın bulunan kan hücresini kullanarak klonlanmış bir mamudu bir dişi filin rahmine koyması ve 10 bin yıl sonra dünyaya gelecek ilk mamudu yaratması bekleniyor.

Ağrı kesiciler kalp hastalıkları riskini arttırıyor

Ağrı kesicilerde sıkça kullanılan ibuprofen ve diklofenak etken maddelerinin uzun süre ve yüksek dozda kullanılmasının kalp rahatsızlıklarını bir ölçüde arttırma riski olduğu açıklandı.

İleri derecede romatizmal hastalıkları olan kişiler de ağrıları ve iltihaplanmayı azaltmak için bu ilaçları kullanıyorlar.

Araştırmayı yapan bilim adamları, kimi hastaların, ortaya çıkan riski kabul edilebilir bulduğunu ancak yine de tüm hastalara bir seçim şansı verilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Tıp dergisi Lancet’te yayımlanan araştırma, sigara içen ve aşırı kilolu kişilerde riskin daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Kapsamlı araştırma

Bu ilaçların yarattığı risk daha önce de gündeme getirilmişti. Ancak Oxford Üniversitesi’nden bilim adamları, hastalara kullanacakları ilaçlar konusunda bir seçenek sunulabilmesi amacıyla, daha önce olmadığı kadar ayrıntılı bir araştırma yaptılar.

Farklı zamanlarda yapılan 639 klinik deneye katılan toplam 353 bin hastanın kayıtlarının değerlendirildiği araştırmada, günlük 150mg diklofenak ve 2400mg ibuprofen kullanılan vakalar incelendi.

Araştırma sonuçları, ilaçları kullanan her bin kişi daha önceki verilere ek olarak üç kalp krizi, dört kalp yetmezliği ve bir ölüm vakası tespit edildi. Yüksek dozda ilaç kullanımına bağlı olarak mide kanamaları da belirlendi.

Hastaların tercih hakkı

Son veriler, aşırı ilaç kullanımının, kalp krizi sayısını yılda binde sekizden binde on bire çıkardığını gösteriyor.

Araştırma ekibinden Prof. Colin Baigent, “Binde üç oldukça düşük bir risk olarak görülebilir ama bu tercihi hastalar kendileri yapabilmeli” dedi.

Prof. Baigent, bu ilaçların, baş ağrısı gibi hastalıklar için kısa süreli kullanımının bir risk yaratmadığını ancak kalp sorunları bulunan kişilerin, bu ilaçları yüksek dozda kullanmalarının karşı karşıya oldukları riski arttırdığını vurguladı.

Rofecoxib ya da Vioxx olarak bilinen benzer bir ilaç, yarattığı riskler konusundaki endişeler nedeniyle üretici firma tarafından 2004 yılında piyasadan çekilmişti.

Sony'den Xperia L4 Togari phablet mi geliyor?

Bundan aylar önce söylentiler çıkmıştı. Bunlara göre Sony bir phablet üzerinde çalışıyordu ve bu cihazın ekranı da 6.44 inç değerinde olacaktı.

Şimdi ise, var olan phablet söylentilerine, farklı kaynaklardan yenileri de eklendi. Yeni kaynaklar da Sony'nin 6.44 inç ekrana sahip phablet üzerinde çalıştığını söylüyor. Sony Xperia L4 Togari olarak adlandırılan bu modelin Full HD görüntü sunacağı ve yanında da oldukça hassas bir kalemle geleceği konuluşuyor.

Belki de Sony, Eylül ayında düzenlenecek olan IFA 2013'te ilk kez duyuracaktır bu modeli. Söylenti boyutundaki teknik bilgiler ise şöyle:

- 6.44 inch 1920x1080 IPS ekran

- 3 GB RAM

- MSM8974 krait 800 2.3GHz işlemci

- Adreno 330 GPU

-32GB dahili bellek

- 13 mp Exmor RS camera, 2 mp Full HD Exmor R ön kamera

- 3500mAh batarya

- 4G LTE

- NFC

Giriş seviyesi modeli LG Optimus L4 II sızdı

Bu kez söylentiler, LG Mobile için geldi. Söylenenlere göre LG, giriş seviyesine yönelik iki yeni telefon modeli üzerinde çalışıyor; LG Optimus L4 II ve L4 II Dual. Özellikleri hemen hemen aynı olan bu cihazların ilki tek sim kart, ikincisi de çift sim karta destek veriyor.320x480 çözünürlük sunan 3.8 inç IPS dokunmatik ekranı bulunan telefonlar, tek çekirdekli 1GHz MediaTek işlemciyle çalışıyor.


gir3


Ayrıca 512MB RAM'e, 4GB genişletilebilir sabit belleğe sahipler. Işığı da bulunan 3MP değerde kamerayı, 1700 mAh değerdeki bataryayı da ekleyelim.


Android 4.1 ön yüklemesiyle gelen cihazlar, LG'nin geleneksel görsel düzenlemelerini de barındırıyor. Telefonların Haziran ayının sonuna doğru önce Rusya'da, daha sonra da diğer pazarlarda satışa sunulması bekleniyor.


Fiyat ise; tek sim kartlı model için kontratsız 174 dolar, çift sim kartlı model için de 190 dolar olarak geçiyor.

Eski Trendyol çalışanlarının kurduğu Mompery.com, 2 milyon dolar yatırım aldı

E-ticaret pazarında bir yandan kapanma haberleri alırken diğer yandan yatırım haberleri almaya devam ediyoruz. Bebek ve anne dikeyinde özel alışveriş modelini uygulayan Mompery.com da yatırım alan e-ticaret girişimleri arasına eklendi. Önemli bir nokta ise kurucu ekibin bu girişim için Trendyol‘dan ayrılmış olması.


E-ticaret deneyimi olan 5 kişilik bir ekibin (Hakan Mısırlıoğlu, Engin Çekliç, Şamil Öncül, Yiğit Ataoğlu, Berk Akbayır) 8 aylık bir çalışmayla kurduğu Mompery, 13 Mart’ta kapılarını açmış ve 3. ayını doldurmadan yüzde 30 hisse karşılığında 2 milyon dolar yatırım almış.


Yatırıma imza atan isimler gayrimenkul, tekstil ve bilişim alanında yatırımları olduğunu öğrendiğimiz Ercan Canmutlu ile borsacı Kubilay Yıldız.mompery.com_-640x476


  Aldığımız bilgilere göre günlük tekil ziyaretçi sayısı 10 bine yaklaşan Mompery, 27 Mayıs itibariyle 38 bin üyeye ulaşmış. 17 kişilik bir ekip tarafından idare edilen girişimin bu yatırımı pazarlama ve uluslarası büyüme yönünde kullanacağını öğrendik ama bu konuda net bir plan paylaşılmış değil. Şirketin İtab İç ve Dış Ticaret A.Ş. olarak kurulmuş olması ise bu konudaki planları doğrular nitelikte.


Mompery.com‘un yatırıma ulaşması elbette önemli ama ben bu haberi Türkiye’deki birinci nesil girişimler içinden yeni ve başarılı bir girişimin çıkması şeklinde değerlendiriyorum ve her gelişen pazar gibi bu şekilde yeni haberler alacağımızı tahmin ediyorum.


 

SON DAKİKA!!!

Profitclicking Para Çekimleri Açılmıştır.


Premium Hesaplardan Yeşil Işık Adı altında Çekimler yapılmaktadır. Yeni Çekim 13:25´te egopay a olmustur. Tüm kullanıcılarımızın dikkatine.... İşte Çekimden sonraki çıkan yazı


´´ Your request to withdraw $37.00 has been received.You will receive another e-mail once your withdrawal has been sent to your account.Your Member ID: ******* Payment Processor: Your request toEgoPayAmount we´´


Çekim başarılı olduktan sonra bu şekilde yazı ile karşılan arkadasların paraları 48 saat içinde yatmaktadır. Çekim yapan arkadaslara hayırlı olsun diyorum... Bol kazançlar..

Google, Güney Afrika'da Güneş Enerjisine Yatırım Yapıyor

Yazılım ve internet devi Google bu sefer farklı bir konu ile gündemde. Daha çok Google Glass gibi futuristik icatları ile gündemde olan Google'ın son yaptığı yatırım firmanın farklı bir yönünü sergiliyor. Google son yaptığı yatırım ile yeşil enerjiyi yayma niyetinde.

Google daha önceden Amerika'da güneş enerjisi üretimi için tesisler kurararak doğaya katkıda bulunmaya çalışmıştı. Bu sefer kendi topraklarının dışına çıkan Google Güney Afrika'da devasa bir güneş enerjisi çiftliği için yatırım yapıyor. 12 milyon dolar civarında bir bütçeye sahip proje sayesinde Google bölgeye 30.000 evin elektrik ihtiyacını karşılayacak bir tesis inşa edecek.

Fakat bu yatırım Google'ın diğer yatırımları gibi hayır amaçlı bir yatırım değil. Anlaşılan o ki Google yeşilin iki yüzünü de sevmekte. Her ne kadar Google kar amacı gütse de bu adım yeşil enerji kaynaklarının yaygınlaşması için katıkıda bulunmuş olması ve diğer firmalara örnek olabilecek olması açısından önemli bir adım.

Samsung Galaxy S4 Mini'nin tanıtım videosu

İşte her yönüyle Galaxy S4 Mini.


 

Geçtiğimiz gün resmiyet kazanan Samsung'un yeni telefonu Galaxy S4 Mini için bir tanıtım videosu yayınlandı. Videoda telefonun tasarım hatlarından özelliklerine kadar birçok konuya değinilmiş. Daha fazla detay için buraya da bakabilirsiniz.


İyi seyirler.

Painkiller: Recurring Evil

Savaş bir cehennemdir anca bu oyunda bizim cehennemimiz hapishane bu cehennemden kaçabilecekmiyiz?Painkiller Recurring Evil oyununda özgürlüğünüz için savaş veriyorsunuz


 

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

OS: Windows XP/Vista/7
Processor: Pentium IV 3.2Ghz
RAM: 512MB
Graphics Card: AMD Radeon/Nvidia GeForce with 256MB RAM, and Shader Model 3.0
HDD: 3GB

GRID 2

Bu ayın önemli yapımlarınan Grid 2, 31 Mayıs'ta Avrupa'da çıkacak. Oyunun çıkışına birkaç gün kala ilk inceleme skorları yayınlanmaya başladı. Oyunun ilk incelemelerine baktığımızda dikkatimizi çeken şey, düşük puanlarıyla tanınan Edge dergisinden gelen 9 puan oluyor.


Amerikalı oyunseverler için bugün, Avrupalılar içinse 31 Mayıs’ta çıkacak GRID 2’nin ilk inceleme notları yayınlandı. GRID ilk oyunuyla birlikte yarış oyunlarının arasına adını altın harflerle yazdırmıştı. GRID 2 her ne kadar güzel notlar almış olsa da ilk GRID kadar etki yapamamış gibi gözüküyor. • Xbox360Achievements – 9/10

 • Edge – 9/10

 • Multiplayer.it – 8.4/10

 • Game Informer – 8.3/10

 • IGN – 8/10

 • Official Xbox Magazine UK – 8/10

 • VideoGamer – 8/10

 • NowGamer – 7.5/10

 • EGM – 7/10

 • Gamereactor – 7/10

 • Eurogamer – 7/10

 • Joystiq – 6/10


SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Minimum Sistem GereksinMicimleri

İşletim Sistemi: Windows XP, Vista or Windows 7
İşlemci: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5200+ veya Intel Celeron E3400 Dual-Core 2.6Ghz
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 5550 512MB veya NVIDIA GeForce GT 230
Bellek: 2 GB
Boş disk alanı: 15 GB
DX: 9

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: AMD Phenom 9600B Quad-Core veya Intel Core 2 Quad Q6400 2.13GHz
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 4870 or Nvidia GeForce GTX 260
Bellek: 4 GB
DX: 11

Google ile yapabileceğiniz 5 "farklı" şey!

Google ile yapabileceklerinizin sınırsız olduğunu ispat eden bu 5 web sitesi, sizi çok eğlendirecek!2013053016131850583Historypin ve Uncharted.fm

Google tartışmasız dünyanın en büyük arama motoru hizmeti. Artık herhangi bir konuda bilgi almak istediğimizde ilk yaptığımız şey internete girip "Google'lamak" oluyor. Ancak bu, Google'ın topladığı tüm verileri sadece arama hizmetinde kullandığı anlamına gelmiyor. Elindeki neredeyse tüm verileri açık kaynak kodlu yazılım geliştiricilerin kullanımına açan Google, pek çok yan uygulamaya ilham kaynağı oldu. Şimdi burada bu hizmetlerden beş tanesini inceleyeceğiz. Google'ın elindeki verilerin yaratıcı ellerde ne hale geldiğini görünce şaşıracağınıza eminiz.

Historypin: Diyelim ki elinizde tarihi değeri olan, önemli bir anı ölümsüzleştirmiş bir fotoğraf, ses kaydı ya da metin var ve onu tarihe ilgi duyan herkesin erişimine açmak istiyorsunuz. Gidebileceğiniz en iyi yerlerden biri Historypin. Dünyanın her yerinden kullanıcının katkıda bulunduğu site, bu tür tarihi kayıtları Google Maps haritası üzerine işliyor. Ortaya, tarihi muhteşem bir şekilde görselleştiren inci gibi işlenmiş bir harita çıkıyor.

Uncharted.fm: Facebook hesabınızla bağlanabileceğiniz Uncharted.fm, aslında Google Maps tabanlı bir oyun. Haritadaki ülkeleri işaretlemeye çalıştığınız oyunda ilerledikçe daha zorlu engellerle karşılaşıyorsunuz. Oyunu oynarken ülkeler, tarihleri, ekonomileri ve kültürleri hakkında pek çok şey öğreniyorsunuz. Her turun sonunda geçmeniz gereken bir teste giriyorsunuz. İsterseniz başarılınızı Facebook'dan paylaşıp arkadaşlarınızla yarışabiliyorsunuz.

Real Indoor, World Wonders Project, Tweeted Trips


2013053016143034383


Real Indoor: Bırakın Fransa'ya gitmeyi evinizden hiç çıkmadan Fransa Bisiklet Turu'na katılmak ister misiniz? Ya da Chicago sokaklarında turlamak? Eğer evinizde kondisyon bisikletiniz varsa bilgisayarınızın karşısına geçip Real Indoor sitesine girip turlamak istediğiniz güzergahı seçebilirsiniz. Google Street View araçlarından gelen fotoğrafları belirlediğiniz bisiklet hızına uygun şekilde görüntüleyen site sayesinde oralara gidip görmüş gibi oluyorsunuz. Ancak eğer sorunlu bir internet bağlantınız varsa fotoğrafların tazelenme hızının düşüklüğü canınızı sıkabilir.

World Wonders Project: Google Cultural Institute ve UNESCO işbirliğinde hazırlanan World Wonders Project, bilgisayarınızın başından kalkmadan hem modern zamanların hem de antik dönemlerin harikalarını gezmenizi sağlayan bir site. Street View teknolojisinden faydalanan site sizi panoramik fotoğraflar eşliğinde bir tarih turuna çıkartıyor. İsterseniz gezilen anıtların ve mekanların 3D modellerini ve YouTube videolarını da izleyebiliyorsunuz.

Tweeted Trips: Twitter ve Google Maps'i birleştiren Tweeted Trips, gönderdiğiniz son 50 Twitter mesajını alıyor, konum belirleme bilgisini kullanarak bir haritaya yerleştiriyor. Siz mesajınızı çekerken yolculuk haritanız otomatik olarak oluşturuluyor. Aileniz ya da arkadaşlarınız harita üzerinden yolculuğunuzu takip edebiliyor.

 


Twitter uygulamaları güncellendi!

Sosyal dev, Android ve iOS'taki uygulamalarına yaptığı önemli güncellemeyi indirmeye sundu!


Twitter, iOS ve Android uygulamalarında önemli değişiklikler yapan bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, Twitter'a fotoğraf yükleme ve birden fazla hesap arasında geçiş yapma noktalarında bazı temel değişiklikler yapıyor.


Yeni güncellemeyle birlikte artık mesajlarınıza eklediğiniz fotoğraflar ön izleme kısmında, kırpılmış şekilde değil tam halleriyle görebilecekler. Cihazın kamerasıyla çekilen görüntüleri mesajlara eklemek de kolaylaşıyor. Tek yapmanız gereken, mesaj oluşturma ekranının alt kısmında dizilen fotoğraflardan istediğinizi seçmek. Mesaj oluşturma ekranında artık kullanıcı ismi ve avatarı da görüntüleniyor. Birden fazla Twitter hesabına sahip kullanıcıların hesaplar arasında geçiş yapmak için avatara tıklaması yeterli olacak. Böylece genel kullanıcı hesabından yanlışlıkla özel mesajların gönderilmesi sorununun önünde geçilmiş olacak.


Güncellemenin ardından Twitter kullanıcıları artık isterlerse mesajlarından konum bilgilerini çıkartabilecekler. Belirli bir mesajda konum bilgisi paylaşmak istemeyen kullanıcıların mesajı yazarken bu özelliği kapatması yeterli olacak. Android ve iOS kullanıcıları, güncellemeleri aşağıdaki iTunes ve Google Play Store bağlantılarını kullanarak indirebilirler.

Buluttaki ofisiniz her şeyiyle eksiksiz!

Bulunduğunuz her yeri ofise dönüştüren Office 365'e siz ne zaman geçiyorsunuz?
Bugün rekabete karşı iyi donanmış işletmelerin ekipleri verimli çalışıyor ve daha az kaynakla daha fazlasını yapabiliyorlar. Onlar bulut bilişimle, Office 365 sayesinde de buluttaki ofisleriyle tanıştılar.

Office 365'le çalışmayı seçtiğiniz her yer artık ofisiniz. İster ofiste, ister yolda, ister tatilde olun; ofisinize her yerden ulaşabilir, tüm ekibinizle aynı anda, ortak bir belge üzerinde çalışabilirsiniz. İşinizle ilgili her şeye, her cihazdan erişebilir, ofis dışındayken bile "ofis içinde" olabilirsiniz. Office 365'in en beğenilen faydalarından biri, ekiplerin ayrıyken bile birlikte çalışabilmesi. HD görüntülü görüşme sayesinde ekip arkadaşlarınıza veya müşterilerinize bağlanıp, görüntülü görüşmelerle işinizi yüz yüze halledebilirsiniz. Böylece seyahat masraflarınızı da azaltabilirsiniz. "Bizim için hem ekonomik, hem de güvenli çözüm önemli" diyorsanız; şirketinize en uygun Office 365 planını seçin, "Kullandığın Kadar Öde Modeli" ile hem maliyetlerinizi azaltın, hem de sürekli veri yedeklemesi ile kötü sürprizlerle karşılaşmayın.

Office 365'e geçiş çok kolay, geçenlerdakikalar içinde kurup, saniyeler içinde kullanmaya başladıklarını belirtiyorlar. Siz buluttaki ofisinize ne zaman geçiyorsunuz? Daha fazla bilgi için office.com adresini tıklayın veya 444 9 365'i arayın.

Sakın bu tuzağa düşmeyin!

Cep telefonunuza gelen bu mesaja dikkat


Kaçak yollarla yurtdışından getirilen ya da çalıntı cep telefonları birçok vatandaşı mağdur etti. Telefonu alır almaz “IMEI numarası klonlanmıştır” mesajı alan vatandaşlar neye uğradığını şaşırdı.

İnternetten ucuz cep telefonu satan dolandırıcılar klonlanmış telefon satarak büyük bir vurgun yapıyor.
Bu tür cihazlar 30 gün içerisinde ilgili birimler tarafından kilitleniyor. Klonlanmış telefonu kullanıma açılanların şikayetleri ise bununla sınırlı kalmıyor. Çünkü IMEI numarası klonlanmış olan cep telefonu sadece tek bir gsm hattı ile çalışıyor.

IMEI NUMARALARI NASIL KLONLANIYOR?
Şikayetvar.com'un haberine göre gelen şikayetler sonrası ortaya çıkan gerçeğe göre IMEI numaraları iki nedenden dolayı klonlanmaktadır. Cep telefonları, kanun gereği Türkiye operatörlerinde IMEI kayıtları olmadığı takdirde kullanılamamaktadır. Kaçak yollarla toplu olarak getirilen telefonlar için bu yöntem uygulanamamakta. Kaçak telefonların IMEI noları, ülkemizde kayıtlı bulunan başka bir IMEI ile değiştirilerek kullanıma açılabilmektedir. Diğer bir neden ise çalıntı cep telefonları.Takibe takılmak istemeyen dolandırıcılar da telefonun IMEI sini kayıtlı bir IMEI ile değiştirmekte ve takibi atlatmaktadırlar.

Dünyanın En Eski Kuşu Çin'de Çıktı

Çin'deki kazılarda yapılan keşif, dünyanın en eski kuşu olarak kabul edilen Archaeopteryx'i ikinci sıraya itti. Paleontologlar, Aurornis xui adı verilen yeni bir kuş türünün Archaeopteryx'ten 10 milyon yıl önce yaşadığını belirtti.Çin’in Liaoning eyatindeki Yaoluguo kentinde yapılan kazılarda buluanan Aurornis xui adı verilen kuş,


tarihin bilinen ilk kuş türü unvanını elde etti. Aurornis xui, aynı zamanda ‘kuş mu yoksa tüylü dinozor mu’ tartışması yapılan Archaeopteryx’in de tekrar kuş haritasına eklenmesini sağladı.

İlk olarak 1861 yılında keşfedilen Archaeopteryx, bilim insanlarında dünyanın en eski kuşu olarak kabul edilmişti. Ancak 2011’de yapılan filogenetik analizler, Archaeopteryx’in kuş değil, tüylü dinozor olduğuna işaret etti.

Analizlerin doğru olması halinde, uçabilme özelliğinin omurgalılarda en az dört kez evrim geçirdiği ortaya konmuş olacaktı. Ancak yeni bir tüylü hayvanı ortaya çıkaracak fosil keşfinin bu düşünceyi çürütebileceği belirtilmişti. Aurornis xui, tahminleri doğruladı.

FOSİL TÜCCARINDAN ALINDI


Guardian sitesinin verdiği bilgiye göre, bir sülün büyüklüğünde olan Aurornis xui, uzun pençelere ve kuyruğa sahipti. Kuyruğundan gagasına olan uzunluğu 50 cm olan kuşun ön ve arka ayakları Archaeopteryx ile benzerlik gösterirken, ilkel bir kemik yapısı ortaya koyduğu belirtildi.

Yaoluguo’nun tortul kayalıklarında 153 ila 165 milyon yıl önce oluştuğu düşünülen fosil, Yizhou Fosil ve Jeoloji Park’ında görevli bilim insanları tarafından bir fosil tüccarından satın alındı.Artist's impression of the oldest known birdHakkındaki araştırma Nature dergisinde yayımlanan Aurornis xui, 10 milyon yıl farkla Archaeopteryx’ten daha yaşlı bir kuş olarak belirlenirken, takipçisini de yeniden kuş alemine kazandırdı.

‘Şafak kuşu’ anlamına gelen Aurornis’in fosili, kuşun kuyruğu, boynu ve göğsüne ait izleri barındırıyor. Fosili inceleyen araştırma ekibinde yer alan İngiltere’nin Southampton Üniversitesi’nde paleontolog olan Gareth Dyke, “Çok önemli bir fosil elde ettik... Aurornis, dünyanın en eski kuşu olarak bilinen Archaeopteryx’i arkasına itti” dedi.

DİNOZOR-KUŞ?


Her ne kadar yeniden kuş olduğu belirtilse de, Archaeopteryx’in tüylü dinozorlardan Troodontidae’ye olan benzerliği de gözardı edilmiyor.

BBC’ye konuşan Londra Doğal Tarih Müzesi’nden Dr. Paul Barrett, “Anatominin çok küçük, ezoterik özelliklerini tartışıyoruz... Kuş orijinin etrafında yer alan bu canlılar kuşa benzeyen ama aslında kuş olmayan dinozorlar” dedi.

Barrett, ‘vücuttaki sadece bir veya iki değişimin, canlının ait olduğu türü değiştirebileceğine’ dikkat çekti. Barrett, “Kuşların sınıfına giren canlılar kanatları, kalçaları, göğüs kasları ve omuz yapıları gibi uçmalarını sağlayan anatomik özelliklere sahip olmalı” ifadesini kullandı.


En Eski Çocuk İstismari Vakası

Arkeologlar antik Mısır döneminden kalan bir mezarlıkta yapılan kazılarda iki bin yıl öncesine ait çocuk istismarı izlerine rastladı. Mısırın Dakhlesh Vahası mezarlığında, iki-üç yaşlarında bir çocuğun iskeleti, fiziksel istismarı gözler önüne serdi.

Çocuk istismarına ait en eski delil, Mısır’da ortaya çıkarıldı. Yaklaşık 2 bin yıl önce yaşamış olduğu tahmin edilen çocuk, çocuk istismarının arkeologlar tarafından kaydedilmiş ilk kanıtı olmakla beraber, Mısır’da bulunan da ilk örneği temsil ediyor

Mezarlığın bulunduğu Dakhleh, Mısır’ın batı çöllerdeki yedi vahadan biri. ABD’nin Central Florida Üniversitesi biyo-arkeoloğu ve araştırma ekibinin başını çeken Sandra Wheeler, “Bölgenin arkeologlar tarafından ilgi görmesinin sebebi Neolitik dönemden beri yerleşme olması” ifadesini kullandı.

Wheeler, mezarlıkların Mısır’da Hristiyanlığın başlangıcına ait dönem hakkında bilgiler sunduğunu da belirtti.

LiveScience’a konuşan Wheeler, “Antik Mısırlılar, alışık olduğumuzun aksine, çocuklarını aynı yere gömüyormuş” dedi. İskeletlerde radyoaktif karbon methodu, mezarlığın M.S 50 ve M.S. 450 yılları arasında kullanıldığına işaret etti.

İSTİSMARIN İZLERİ

Araştırmacılar ilk bakışta istismara uğrayan çocuğun yattığı ‘Defin 519’ olarak adlandırdıkları mezarda bir farklılık görmedi. Ancak Wheeler’ın ekibinde yer alan Tosha Duprasbegan, iskeleti üzerindeki topraktan arındırdığı zaman kollarındaki belirgin kırıkları farketti. Duprasbegan hemen ardından köprücük kemiğindeki kırığı fark etti.

Araştırmacılar, geçmişte iskelet travması yaşanıldığına dair kanıtlara ulaşmış olmasına rağmen, ‘Defin 519’da yatan çocuktaki durumun farklı olduğuna karar verdi.

Defin 519’a röntgenle çeşitli test ve analizler yapıldı. Analizler, vücuttaki metabolik değişimleri göstererek vücudun kendi kendini onarmak için çaba sarfettiğini gösterdi. Aynı zamanda çocuğun kol kemiği, kaburga, leğen kemiği ve sırtında da kırıklara rastlandı. Yaraların farklı iyileşme dönemlerinde olması, tekrarlanmış kasti travmanın olduğuna ortaya koydu.

FAZLA GÜÇ KULLANILMIŞ

En ilginç kırıklardan bir tanesi çocuğun simetrik olarak her iki üst kolunda da tespit edilirken, kemiklerin tamamen kırıldığı fark edildi.

Çocukların yetişkinlerden daha esnek olduğu düşünülürse, kemiğin tamamen kırılması için fazla güç kullanıldığı belirtildi. Araştırmacılar, birinin çocuğun kolundan tutarak onu vahşice salladığı ve fırlattığını düşünüyor.

Arkeoglar, çocuğun ölüm nedenini tam olarak bilmese de, Wheeler, “Köprücük kemiği kırığı ölüme neden olmuş olabilir” dedi.

Huffingtonpost’un haberine göre arkeolojide çocuk istismarı kayıtlarına az rastlanmakta. Wheeler’a göre bunun sebebi ‘son yirmi yıla kadar arkeologların çocukların geçmiş hakkında yeterli bilgi vereceğine inanmaması ve onlara pek dikkat etmemiş olmaları.’ Şimdi ise konuyla bağlantılı yeni araştırmaların yapılması amaçlanıyor.


Mevcut HTC One Sahipleri de Stok Android'den Faydalanabilir

Geçtiğimiz günlerde HTC'nin de saf Android kullanan bir amiral gemisi cihaz piyasaya süreceği oldukça konuşuluyordu. Google tarafından resmen açıklandığı üzere HTC One modelinin stok Android'li versiyonu Google Play'deki yerini alacak ve üretici yazılımlarını istemeyen kullanıcılar için satışa sunulacak.

Samsung'un Google I/O'da Galaxy S4'ün Google Edition adıyla saf Android'i isteyenlere sunacağının ortaya çıkmasının ardından HTC'nin de böyle bir adım atması gelecekte üreticilerin bu konu üzerine daha da yoğunlaşacağını gösteriyor. Zira HTC, One modelini satın almış olan kullanıcıların da bu fırsattan yararlanmasını ve dilerlerse stok Android'e ulaşabilmelerini istiyor.

Şimdilik bunun nasıl gerçekleştirileceği belli değil ancak Sense arayüzünü kullanmak istemeyen saf Android meraklılarının oldukça hoşuna gideceğine eminim. Özellikle yeni bir Nexus cihazın Google I/O 13 sırasında duyurulmamış olması nedeniyle Google'ın farklı üreticilerin modellerini birer Nexus gibi kullanmaya çalışması da son zamanların dikkat çeken eğilimleri arasında yer alıyor.

Sony Xperia SL ve Acro S'e Jelly Bean

Sony, Xperia S modelinden sonra benzer özelliklere sahip modellerinden Xperia SL ve Acro S'e Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi yayınlandı.


Sony, söz verdiği gibi Jelly Bean güncellemelerini dağıtmaya başlamış durumda. Pek çok modele güncelleme veren firma, geçtiğimiz yılın iddialı modeli Xperia S'ten sonra, Xperia SL ve Acro S modellerine de Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi gelmiş durumda.Fransa'da dağıtıma başlayan güncelleme, OTA yoluyla ya da Sony PC Suite üzerinden yüklenebiliyor. Sony'nin bu güncellemeden sonraki adresi ise Xperia iON olacak. Bu modele de Haziran ayı içerisinde Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi dağıtılacak.Sony'nin yeni nesil modelleri Xperia Z ve SP gibi modellerdeki arayüzün geleceği Jelly Bean güncellemesi, pek çok yeni Sony uygulamasını da cihaza getirecek. Ayrıca Jelly Bean ile gelen Project Butter ve Google Now, güncellemeyle Acro S ve SL modellerine gelecek.

Apple'dan 100 milyon iPod rekoru

Amerikalı şirket çok sayıda ayrı seriye sahip olan iPod için yeni bir rekor ortaya koydu


Geçtiğimiz gün Apple tarafından bazı özellikleri kırpılmış olan iPod Touch ekonomik sınıfın tanıtılmasından sonra şirket yeni bir duyuru daha yaptı. Bu açıklamaya göre Apple ilk satış tarihi olan 2007'den beri toplamda tam 100 milyon adet iPod satmayı başarmış. İlk iPod için çekimi gerçekleştirilen ilgi çekici tanıtım reklamını ise videomuzdan izleyebilirsiniz.

HTC One'ın Google versiyonu resmen duyuruldu

Gelip gelmeyeceği merak konusu olan HTC One'ın Google versiyonu bugün Sundar Pichai tarafından duyuruldu.


Piyasadaki safkan Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların sayısı yavaş yavaş artıyor. İlk başlarda bu kategoride yer alan Nexus model akıllı telefonlardan sonra geçtiğimiz haftalarda Google I/O 2013 etkinliğinde Galaxy S4'ün TouchWiz arayüzünden arındırılmış safkan Android versiyonunun duyurulmasıyla Galaxy S4'ün bu versiyonu da bu kategoriye girmişti. Şimdi ise aynı şekilde HTC One da bu kategoriye dahil oluyor.

Geçtiğimiz günlerde çıkıp çıkmayacağı tartışmalara konu olan HTC One'ın Google versiyonu ise bugün AllThingsD'nin D11 konferansına katılan Google Apps, Android ve Chrome takımlarının lideri Sundar Pichai tarafından duyuruldu. Google'ın mağazası Play Store'den kullanıcıların beğenisine sunulacak olan cihaz Nexus model akıllı telefonlar gibi Google'ın yazılımsal desteğine kavuşacak.

26 Haziran'la birlikte T-Mobile ve AT&T operatörleri aracılığı ile Google Play üzerinden satışına başlanılacak olan HTC One'ın Google versiyonunun belirlenen fiyat etiketi ise 599 dolar.

Nvidia dünyanın ilk 7 Gbps bellek sunan GPU'sunu duyurdu

NVIDIA bugün, iyi seviyede PC oyun performansı sunan NVIDIA GeForce GTX 770 GPU’yu duyurdu.


Üst düzey pazar için ödüllü NVIDIA Kepler mimarisine sahip oyun GPU'larına eklenen en yeni ürün olan GTX 770, eşi benzeri olmayan yüksek tanımlı PC oyunda üstün oyun performansı, gelişmiş özellikler ve son derece akıcı çerçeve hızları sunmak üzere GTX TITAN ve GTX 780'i bir araya getirmektedir.

NVIDIA GeForce iş birimi genel müdürü Scott Herkelman, "Yalnızca NVIDIA GPU'lar oyunculara etkinleştirilmiş tüm görsel efektlerle yüksek tanımlı çözünürlüklerde son derece hızlı çerçeve hızları elde etmek üzere tutarlı bir şekilde olanaklar sağlar" dedi. "PC oyun alanında verdiğimiz taahhüt, GeForce GPU'nun dünya genelinde kullanıcıların 1 numaralı tercihi olmaya devam etmesinin asıl nedenidir."

Call of Duty: Ghosts, Watch Dogs ve Battlefield 4 dahil olmak üzere bu yılın tüm en sevilen oyunlarında son derece hızlı çerçeve hızları sunmak için tasarlanan GeForce GTX 770, 1.536 çekirdekli inanılmaz derecede güçlü Kepler GPU ve bir grafik kartında dünyanın en hızlı belleği olan yüksek hızda 7Gbps GDDR5 ile 4GB veya 2GB bellek sunar.

GeForce GTX 770 GPU, oyuncuların daha fazla özelleştirme ve hız aşırtma seçenekleri taleplerini karşılamak üzere daha iyi oyun performansı için GPU'nun saat hızlarını otomatik olarak artırırken sıcaklık hedefi ve fan kontrolünün yanı sıra ekstra aşırı gerilim payı ve gelişmiş su soğutma çözümleri ekleyen NVIDIA GPU Boost™ 2.0 teknolojisini içermektedir.

GeForce GTX 770 GPU ayrıca PhysX fizik motoru, NVIDIA TXAA kenar yumuşatma ve akıcı oyun için endüstrinin en iyi sürücülerini, NVIDIA ShadowPlay(1) ve optimum oynanabilirlik ayarlarını her yerdeki oyuncuya tek bir tıklama rahatlığıyla sunan GeForce Experience yazılımı dahil olmak üzere en son NVIDIA teknolojilerini desteklemektedir.

Endüstrinin önde gelen çoklu GPU çözümü NVIDIA SLI teknolojisi, en iyisini isteyen oyuncular için insan kulağının neredeyse duymadığı muhteşem bir performans sunmaya yardımcı olan uyumlu yeni sıcaklık kontrol birimleri ile daha da yüksek performans seviyeleri sunma olanağı verir.

Xbox One, Amazon tarafından fiyatlandırıldı

Microsoft'un oyun konsoluna yeni fiyat Amazon İngiltere üzerinden geldi


Yeni nesil oyun konsollarının savaşı Şubat ayında gerçekleşen Sony'nin PlayStation 4'ü ile başlamış, geçtiğimiz haftalarda Microsoft'un gerçekleştirdiği Xbox One sunumu ile gerçek bir harbe dönüşmüştü. On gün sonra E3 oyun fuarında her iki konsol için çok daha fazla detayın sunulacağı belirtilirken, cihazlar için şimdiye dek resmi bir fiyat bildirimi yapılmamıştı.

Ünlü alışveriş portalı Amazon, bugün listelediği Microsoft Xbox One ile ilk kez konsola bir fiyat biçmiş oldu. Yeni oyun konsolu Amazon İngiltere tarafından ön siparişe 599.99 İngiliz sterlini açılırken, gerçek fiyatın bu olmadığı ve resmi bedel açıklandığında şirket tarafından ödemelerde gerekli ayarlamaların yapılacağını belirtildi.

Amazon İngiltere, daha önce PlayStation 4 için de aynı fiyat etiketini uygun görmüştü.

İngiltere'nin zirvesinde yine aynı isim var

Oyunların yenilmez savaşçısı bir kez daha savaşın tek galibi oldu


Oyun sektörünün değişmeyen alışkanlıklarından biri olan satış listeleri, bir yandan da satışların bizzat kendisine yön vermeye devam ediyor. Bu gerçeğe rağmen her daim bizi şaşırtmayı başaran bir istisna var ki, gerçekliğini korumaya devam ediyor. Oyun dünyasının ikinci kalbi olarak görülen İngiltere'nin son on günlük satış rakamları yine tanıdık bir ismi zirvesine oturtuyor.

Xbox 360 versiyonu ile birinciliği 19. kez kapan Minecraft, bağımsız oyunların gücünü tekrar gösterirken, ikinci sıradaki Far Cry 3: Blood Dragon DLC'si eski usul oyuncuların sevgisini kanıtlıyor. Üçüncü sırada ise bir başka bağımsız yapım olan Terraria'yı görüyoruz. Bakalım bir sonrali satış listesi için neleri gösterecek.

1. Minecraft: Xbox 360 Edition – Microsoft

2. Far Cry 3: Blood Dragon – Ubisoft

3. Terraria: Xbox 360 Edition – 505 Games

4. Trials Evolution – Microsoft

5. Battleblock Theatre – Microsoft

6. God Mode – Atlus

7. Monaco: What's Yours Is Mine – Majesco

8. The Walking Dead – Telltale Games

9. Castle Crashers – Microsoft

10. Worms 2: Armageddon – Team 17

Microsoft, DRM karşıtı protestoları dikkate alıyor

Xbox One'ın ikinci el oyun kurallarına karşı başlatılan kampanyalar işe yarıyor


Microsoft'un Xbox One ve Sony'nin PlayStation 4 adlı oyun konsolları korsan ve ikinci el oyunlara karşı tavrını daha ilk günden göstermişti. Özellikle de ikinci el oyunlar için daha düşük de olsa bir ödeme yapılmasını gerektiren uygulamalar ile Kinect'in DRM problemi oldukça büyük bir kesim tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Twitter üzerinden her iki cihaz için de başlatılan kampanyalar internet dünyasında ise büyük yankı uyandırdı.

Major Nelson ise yaptığı açıklamada, şirteki Microsoft'un bu büyük çaplı fırtına karşısında sessiz kalmayacağını ve onları kesinlikle dinlediklerini, söyledi. Sony için de aynı dileklerde bulunan Nelson, ayrıca ümit verici sözler de söyledi. Şirketin önde gelen ismine göre, çalışmalar çoktan başlamış ve görüşmeler devam ediyormuş. Henüz kesin bir açıklama yapamayacağını belirten Major Nelson, duyurular için kulak kesilmemizi salık veriyor.

Apple, yeni iPod Touch'ı listeledi

Apple, resmi web sitesinde yayımladığı bir bilgi ile birlikte yeni iPod Touch'ı resmen duyurmuş oldu. Bir önceki nesle göre neredeyse pek bir değişikliğe uğramamış olan cihaz için altıncı nesil yakıştırması da bu sebepten yapılamıyor. Ön yüzde bulunan FaceTime HD kamera 5 megapiksel değerinde iken, ürünün ağırlığı da hatrı sayılmayacak ölçüde azaltılmış.

Çift çekirdekli A5 işlemci önceki nesilde olduğu gibi varlığını korurken, ürünün önceki modelinde 32GB ve 64GB olmak üzere depolama alan artışı yapılmış. Yeni iPod Touch'ın belleği ise ne yazık ki 16GB olarak gözükmekte. Bazı özellikleri kırpılmış olan "olası yeni nesil" ürün Apple'ın resmi satış sitesinde 229 dolar'dan satışa çıkmış bile. Bu arada kulislerde benzeri şekilde özellikleri düşürülmüş bir "ucuz iPhone" dedikodusu dönmeye başladı bile.

Shazam’ın Windows Phone 8 uygulaması yeniliklerle geldi

Dinlediğiniz müziklerin sanatçılarını ve hangi eser olduklarını sizin için bulan, arşivleyen ve kolayca paylaşmanızı sağlayan Shazam uygulamasının merakla beklenen Windows Phone 8 uygulaması çıktı.

Shazam’ın Windows Phone uygulamasının çıkması uzunca bir süreden beridir bekleniyor ve üzerinde çalışıldığı konuşuluyordu.

Shazam‘ın Windows Phone 8 uygulaması, kullanıcı arayüzünde yeniliklerle gelmesinin yanı sıra, artık Windows Phone 8 kullanıcılarına daha hızlı bir “Shazam’lama” tecrübesi yaşatma iddiasında. Ücretsiz olarak indirilebilecek olan Shazam uygulamasında, önemli yenilikler de bulunuyor.

shazam-windows-phone-8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yeniliklerden ilki, yerel etiketleme özelliği. Bu özellik sayesinde, çevrede dinlediği şarkı etiketleyen kullanıcıları görebiliyorsunuz. 30 dakikada bir güncellenen harita sayesinde, yakınınızdaki kişilerin ne tarz müzikler dinlediğini görmeniz de mümkün olacak ve Shazam böylece daha sosyal bir hal de almış oluyor.

Shazam’ın Windows Phone 8 uygulamasında etiketlediğiniz parçaları Facebook ya da Twitter aracılığıyla kolayca paylaşabiliyorsunuz. Bununla birlikte, Nokia kullanıcıları Xbox Music ile Shazam’larını entegre edebilecekler. Kıscası Shazam, artık çok daha sosyal bir platform haline gelecek ve konum bazlı Shazam etiketlerinin görülmesi, uygulamaya yeni bir tat katacak.