iPhone 'nun Balon Teknolojisi Lazer Klavye

iPhone 5 ilk duyulduğunda Youtube 'dan Lazer Klavyeli Lazer Projeksiyonlu iPhone 5  videosunu izlemeyen yoktur

fakat bu teknolojiye sahip olabilirsiniz bu harici cihazı bluetooth ile istediğiniz Telefona yada Tablete bağlanabiliyor ..

Cihazımızın Adı Magic Cube

p_magic_cube_overview

 

Ultra-Ever Dry - Bu Teknolojiye Bayılacaksınız

Ultra-Ever Dry neredeyse her sıvıyı tam anlamıyla geçirmeyen, süperhidrofobik (su itici) ve yağ itici (hidrokarbon) bir kaplamadır.  Ultra-Ever Dry nesneyi kaplamak için tescilli nanoteknoloji kullanarak yüzeyinde bir hava bariyeri oluşturur. Bu bariyer diğer kaplamaların aksine daha önce eşine rastlanmamış şekilde su, yağ ve diğer sıvıları iter. Kaplamanın üstün tutunma özelliği ve aşınma dayanıklılığı sayesinde her çeşit uygulamada kullanılabilir olması da Ultra-Ever Dry’ın bir diğer büyük yeniliğidir.

Islanmaz (Anti-Wetting)

Süperhidrofobik kaplama suyu ve diğer sıvıları geçirmediği için, nesneyi kuru tutar.

Paslanmaz (Anti-Corrosion)

Süperhidrofobik kaplama sayesinde su ve nem ana materyale asla doğrudan temas etmediği için pas konusunda maksimum düzeyde koruma sağlar.

Buz Tutmaz (Anti-Icing)

Ultra-Ever Dry’ın süperhidrofobik özelliği buzun oluşumunu bertaraf ettiği için, kaplanmış materyali tamamiyle kuru tutar.

Kirlenmez (Anti-Contamination)

Bakteri ya da radyasyon içeren toz, kir, su ve diğer sıvılar kaplanmış yüzeye aslında hiç temas etmediği için bakteri ve radyasyon büyük oranda azaltılmış ya da elenmiş olmakla birlikte steril olması gereken yüzeylerde temizlenmesi son derece kolaydır.

Kendi Kendini Temizler (Self-Cleaning)

Ultra-Ever Dry kirli suyu ve yoğun yağları ittiği ve üatünden akıttığı için temiz ve neredeyse bakterisiz kalır. Toz, kir ya da diğer moleküller kaplanmış süperhidrofobik yüzeye birikirse, hafif su püskürtme ya da üflenen hava tozu alır ve çıkarır.

Ürün Ömrünü Uzatır (Product Life-Extending)

Çoğu ürün nem, su, yağ ya da sürekli kullanımdan çok kirlendiği için etkinliğini yitirir. Çalışma eldivenleri, kişisel koruma ekipmanları, cıvatalar, somunlar  vb bütün ekipman ve maddeleri  nemden, pastan, sudan, kirden, buzlanmadan korumak ve temiz kalmalarını sağlamak amacıyla kullanabilirsiniz. Daha temiz ve güvenli bir çalışma alanının yanı sıra paranızdan da tasarruf etmenizi sağlar.

 

GENEL TANIM:

Ultra-EverDry™SE 7.6.110 2 aşamalı olarak püskürtme yoluyla uygulanır. Kaplama sonra yaklşaık 1,5 mikron bir kat oluşturulur. İlk uygulamadan sonra 15 dakika bekletilir ve sonrasında son kat uygulanır.

Ürünümüz iç ve dış kullanımlar için uygundur. Ürünümüz çeşitli zor koşullar altında kullanıldığı alanda yüksek düzeyde su iticiliği ve yağ iticiliği sağlar. Ürünümüz aynı zamanda buzlanma ve paslanmaya karşıda son derece etkilidir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:

Ürünümüz uygulandıktan sonra sert bir yüzey oluşturur. Bittiğinde neredeyse saydam beyaz bir görüntü ortaya çıkar. Ürünümüz yüzeyde nano boyutlu yoğun bir tabak oluşturur.

- Süperhidrofobik : Su ve benzeri sıvılar için çok kuvvetli iticilik

- Süperoleophobic : Rafine yağlar için çok kuvvetli iticilik

- Kimyasal Dayanım : Alkalin ve asitlerde : Mükemmel

-Petrol bazlılarda : İyi

- Aşınma Direnci : Orta

ÖNERİLERİMİZ :

Ahşap, metal, cam, ip ve kumaş, plastik, kauçuk ve kağıt ürünlerinde kullanılabilinir.

KISITLAMALAR :

- Aşırı aşınma ürün performansını azaltır.

- Süperhidrofobik etki solventler  ile  donuklaşacaktır.

ÜRÜN BİLGİSİ :

Basınç;

- Yaklaşık 30 cm derinlikteki su da aylarca kalabilir.

- Yaklaşık 300 cm derinlikteki su da 6 gün kalabilir.

Su Geçirmezliğinin Sırrı

ABD'de akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar için geliştirilen nanoteknoloji kaplamalar, cihazlarda "sıvı teması" sorununu ortadan kaldırıyor.

ANKARA - Özcan Yıldırım

Liquipel Türkiye İcra Kurulu Üyesi Türker Ergün, cihazları sıvı temasına karşı koruyan teknolojinin dünyada çok yeni olduğunu belirterek, bu teknolojinin dünyanın gelişmiş birçok ülkesiyle aynı dönemlerde Türkiye'de uygulanmaya başladığını söyledi. Rakipsiz olarak nitelendirdiği uygulamanın, ABD'de birçok teknoloji ödülüne değer görüldüğünü ifade eden Ergün, cep telefonlarının yaklaşık yüzde 30 ila 35'inin sıvı temasına maruz kaldığının saptandığını, söz konusu uygulamanın sıvı teması sorununu ortadan kaldırdığını dile getirdi.

Kaplanacak cihazların vakum yöntemiyle içerisindeki havası alınan özel bir makineye konulduğunu anlatan Ergün, "Burada yaklaşık 45 dakika süren işlemin ardından, cihazların iç ve dış kısmı saç telinden bin kat daha ince formülle kaplanıyor. Şu anda akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlara uygulanan bu teknoloji, ileri ki dönemlerde dizüstü bilgisayarlar başta olmak üzere diğer küçük boyutlu elektronik cihazlara da uygulanacak" dedi.

AA

Gece gündüz yoluna devam ediyor.

Solar Impulse, yakıt almaksızın, gece ve gündüz yoluna devam edebilme yeteneğine sahip ilk güneş enerjisiyle çalışan uçak olduğunu kanıtlamak amacıyla ABD üzerinde başlattığı gezisini sürdürüyor.

PHOENIX

Solar Impulse, yakıt almaksızın, gece ve gündüz yoluna devam edebilme yeteneğine sahip ilk güneş enerjisiyle çalışan uçak olduğunu kanıtlamak amacıyla ABD üzerinde başlattığı gezisini sürdürüyor.

Arizona eyaletinden Texas eyaletine gitmek üzere havalanan Solar Impulse, ABD'yi boydan boya kat etmeyi amaçlayan gezisinin ikinci ayağına başladı.

Arizona eyaletinin Phoenix kentindeki Uluslararası Sky Harbour Havaalanı'ndan yerel saatle 04.47'de havalanan Solar Impulse'ın bugün içinde Texas eyaletine bağlı Dallas kentine varması bekleniyor.

Uçak Dallas'tan sonra, önce Lambert-St Louis, ardından Washington eyaleti yakınındaki Dulles uluslararası havaalanına gidecek.

Solar Impulse, ABD üzerindeki yolculuğunu New York John F. Kennedy havaalanına inerek tamamlayacak.

ABD üzerindeki gezisinin ilk ayağında California eyaletinden havalanan Solar Impulse 4 Mayıs'ta Phoenix'e gelmişti.

Bertrand Piccard ile pilot Andre Borschebrg tarafından üretilen Solar Impulse'ın ABD üzerinde yaptığı deneme, güneş enerjisinin potansiyelini ortaya koyma amacını taşıyor.

AA

4G ağı 70 ülkeyi sardı

Küresel ölçekte süper hızlı mobil iletişime yönelik yatırımlar artarken 70 ülkede 175 4G ağı kuruldu.

ANKARA - Cüneyt Ateş

AA muhabirinin Küresel Mobil Tedarikçiler Birliği (GSA) raporundan derlediği bilgilere göre, 116 ülkedeki 371 şirket de ağ çalışmalarını sürdürüyor. Raporda 10 ülkedeki 53 operatörün ise pilot bölge çalışmaları yaptığı belirtildi.

Geçtiğimiz bir yıl içinde 100 operatörün 4G hizmetine başladığı belirtilen raporda, bu sürede ticari 4G hizmeti sayısının yaklaşık 2 katına çıktığına işaret edildi.

GSA, bu yıl sonuna kadar 87 ülkede 248 ticari 4G ağının hizmete sunulacağını öngörüyor.

Teorik olarak 4G, 3G'ye göre 10 kat daha hızlı. Buna göre ortalama 5 dakikalık bir şarkı mobil ağlardan 100 saniyede, HSPA ile 10 saniyede 4G ile 0,38 saniyede indirilebiliyor.

HD kalitesindeki 1 saatlik film ise mobil ağlardan 3 gün, HSPA ile 8 saat ve 4G ile 17 dakikada bilgisayara yüklenebiliyor.

AA

Sahra tozu ile kar yağdıracaklar

Hacettepe Üniversitesi Çevre Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. Cemal Saydam, sahra tozunun bulutların üzerine atılarak yağmur ve kar yağdırılmasını sağlayan buluşa imza attıklarını bildirdi.

ANKARA

Hacettepe Üniversitesi Çevre Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. Cemal Saydam, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde düzenlenen basın toplantısında, çöl toprağının bulutlarla etkileşimi ve yağış kontrolünde kullanımıyla ilgili "Çöl Kökenli Toprak ile Yağış Yöntemi" çalışmasının patentini aldığını söyledi.

Çalışmayla bulut içerisine kimyasal ilavesi yapılmadan veya fiziksel özelliklerini değiştirecek cihazlar kullanılmadan doğal yollarla bulutların yağışa zorlandığını anlatan Saydam, "Buluş, belki de Türk bilim adamının küresel anlamda bulduğu en büyük buluş" dedi.

Buluşu "bulutları yağışa zorlama sanatı" olarak tanımlayan Saydam, istenilen yerde uygun koşullar sağlandığında bulutların üzerine uçakla sahra tozları atılarak yağış elde edilebileceğini ifade etti.

Her yağış sonrası araba ve işyeri camlarında karşılaşılan izlerin çöl kökenli sahra tozlarından kaynaklandığını belirten Saydam, yağışlarda asıl etkenin tozların içinde bulunan bakteri ve mantarların bulut içindeki faaliyetleri sonucu oluşan oksalattan kaynaklandığına kaydetti.

Çöl tozları bulutun içine girdiğinde, reaksiyon zincirini başlattığını ve oksalatın yağışı tetiklediğini anlatan Saydam, "Biz bunu patentledik. Oksalatı gidip bulutun içine atmaktansa doğal olan sahra tozunu atmak esas çünkü doğaya en doğal şekilde müdahale etmek lazım ki doğal dengeyi bozmayın" diye konuştu.

Çalışmalarına 1994'de başladıklarını buluşun patenti için 2009'da başvurduklarını ancak tescili 22 Nisanda aldıklarını anlatan Saydam, çalışmayla Doğu Anadolu'da istenildiği kadar kar biriktirilebilineceğini ve Orta Doğu'nun suya kavuşabileceğini dile getirdi.

Bunun yapıldığı taktirde ülkenin kaderinin, ulusal ve uluslararası politikaların değişeceğini iddia eden Saydam, dünyada su savaşları çıkacağına ilişkin öngörüler olduğunu hatırlatarak, "Bu savaşların artık olmaması lazım. Çünkü istediğiniz kadar su yapmanın tekniğini elde ediyorsunuz" şeklinde konuştu.
Saydam, Avrupa Patent Ofisine de başvurduklarını sözlerine ekledi.

AA

Galaxy S4 ile ekran görüntüsü nasıl alınır? - Video

Samsung firması Galaxy S4 içine yeni özelliklerle donatmış. Kullanıcılar bir güzel görüntü gördükleri zaman kendi cihazlarından ekran kaydı almak isterler. Aslında Galaxy S4'te ekran görüntüsü almak için iki yöntem bulunuyor.



Yöntem 1:

Eğer bir ekran görüntüsü almak istiyorsanız, aynı anda Home ve Güç düğmelerini basılı tutun. Almak istediğiniz ekranın sınır çerçevesi belirecek ve onay istedikten sonra çıkan bildirim çubuğundan ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

yontem11


Yöntem 2:

Cihazım ayarlarında bulunan Palm motion yani Palm hareket seçeneğini etkinleştirin. Daha sonra ekranı görüntüsünü alabilirsiniz. Yöntem 1 deki gibi onay kutusu çıkacaktır. Ekran görüntüsü almanız için avcunuzu sağdan sola ekranda kaydırmanız yeterli olacaktır.
yontem2

yontem1

Agent akıllı saat Kickstarter üzerinden kullanıcılara sunuldu.

Giyilebilir teknolojiye olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Bu ilginin farkında olan geliştiriciler yeni modeller tasarlamaya devam ediyor. Secret Labs ve House of Horology şirketleri tarafından geliştirilen Agent isimli kol saati de bunlardan bir tanesi. Agent akıllı saat Kickstarter üzerinden kullanıcılara sunuldu.

Agent, üretim için gerekli olan 100 bin dolarlık barajı çoktan aştı ve akıllı saatin katkıda bulunan kullanıcılara aralık ayında gönderilmesi planlanıyor. 1,28 inçlik (128×128) Sharp Bellek Ekran'a sahip Agent hakkında dünyanın en akıllı kol saati olduğu iddia ediliyor.

LCD ekrana sahip Agent'i, akıllı saat modunda 7 güne kadar, saat modunda ise 30 güne kadar kullanabiliyorsunuz. Ayrıca saatte Bluetooth 4.0 BD/EDR + LE, üç eksenli ivme ölçer, ortam ışığı sensörü ve titreşim motoru bulunuyor.

Uygulamaları  Microsoft Visual Studio 2012 ile geliştirilebilen kol saati suya karşı da dayanıklı. Geliştirilen uygulamalar saate Bluetooth sayesinde aktarılıyor. iOS, Android ve Windows Phone 8′li cihazlarla uyumlu şekilde çalışabilecek olan kol saati kablosuz şarja (Qi standardı mevcut) da destek veriyor.

Dünyanın en akıllı saati, turuncu, gri, yeşil, kırmızı ve mavi renk kayış seçenekleriyle kullanıcılara 249 dolardan sunulacak. Eğer saat ile birlikte kablosuz şarj standını da isterseniz ödenecek tutar 299 dolar.

A'dan Z'ye Samsung Galaxy S4

16 Mart 2013, İstanbul - Samsung Electronics GALAXY S serisinin dördüncü nesli olan GALAXY S4'ün dünya lansmanını gerçekleştirdi. GALAXY S4; kullanıcısını yaşamında önem verdiği her şeye daha da yakınlaştırmak; adeta tamamlamak için tasarlanmış bir yol arkadaşı.

Kullanıcısının günün akışı içerisinde önem verdiği tüm öğeleri anlayan Samsung GALAXY S4 yaşam tarzınızı yeniden tanımlamak ve tamamlamak üzere geliştirildi. Bu şık ve inovatif akıllı telefon insan ilişkilerine odaklanarak tasarlandı. Kullanıcı deneyiminin zahmetsiz olması gerektiği inancıyla geliştirilen ürün, kullanıcısının sadece hayatını kolaylaştırmak/la kalmıyor; yaşam kalitesini düzenleme çabalarına da destek veriyor.

GALAXY S4'ün cazibesi; ilk anda ustalıkla tasarlanmış daha geniş ekran boyutu ve daha büyük pil, asgari düzeye indirilmiş çerçeve kalınlığından kaynaklansa da bütün bunların, hafif (130 g) ve ince (7,9 mm) bir formda sunuluyor olması bu cazibeyi ikiye katlıyor. Daha ince olmasına rağmen "daha güçlü" olan Samsung GALAXY S4'ün tutuşu çok daha kolayken, ekran deneyimi ise inanılmaz zenginlikte. Lansmanda; Duman Siyahı ve Buz Beyazı olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile sunulan ürün, yıl içinde çok sayıda yeni renk seçenekleriyle kullanıcısı ile buluşacak.

"GALAXY S4 ile Samsung yine yaşam tarzımızı zenginleştiriyor" diyen Samsung BT ve Mobil İletişim Birimi Başkanı JK Shin; "GALAXY S4'ün tüm yenilikçi özellikleri dünya çapında kullanıcılarımızın iç görü ve ihtiyaçları baz alınarak geliştirildi. Galaxy S serisinin başarısının devamı olan bu akıllı telefon insanlardan ilham alan yeniliğin bir başka kanıtı. Samsung olarak yarattığımız yeniliklerde insanlardan ilham almaya devam edeceğiz; Böylece ilham kaynağımız olan insana biz de ilham kaynağı olabileceğiz" dedi.

- Keyifli anlar – Hayatın tadını daha fazla çıkarmanızı sağlar 

Zengin bir hayat, özel anlarla dolu bir hayat demektir; GALAXY S4 işte bu özel anları yakalar ve paylaşır. GALAXY S4 dünyanın ilk Full HD Süper AMOLED ekranına sahip. 5-inç büyüklüğündeki ekranı, şaşırtıcı görüntüleme kalitesiyle 441ppi değerine sahip. Samsung GALAXY S4 aynı zamanda Corning'in yeni Gorilla® Glass 3 ile yaşamın bütün maceraları için sağlam/dayanıklı bir seyahat arkadaşına dönüşüyor.

13 megapiksel arka kameraya sahip olan GALAXY S4'te, hem ön hem de arka kameranın aynı anda kullanılmasını mümkün kılan 'Dual Camera' özelliği de dikkat çekiyor. Kullanıcılar, iki farklı kameradan anları yakalarken, iki resmi doğal olarak birleştiren ve aynı zamanda büyük resmin içinde küçük resmin büyüklüğünü ayarlayan bir dizi çerçeve efekti arasında seçim yapabiliyorlar. Kullanıcıların, ön ve arka kamerayla çektikleri iki fotoğrafı birleştirmek için 8 farklı yöntemden birini seçmeleri mümkün. 'Dual Video Call' fonksiyonu ise arkadaşlarınız ve ailenizle yaptığınız görüşme sırasında onlara neye baktığınızı da gösterebilmenizi sağlıyor.

Kamera fonksiyonunun özellikleri sadece 'Dual Camera' fonksiyonundan ibaret değil. Bunun yanı sıra, bütün hareketi tek bir devamlı çekimde görmenizi sağlayan 'Drama Shot' ve fotoğrafın çekildiği andaki ses ve görüntünün de eşsiz bir şekilde resimle birlikte kaydedilmesini sağlayan'Ses ve Çekim' de dâhil olmak üzere 12 farklı çekim moduna da sahip.

Yeni 'Anı Albümü' ile tüm anlar artık otomatik olarak bir fotoğraf albümünde de saklanabiliyor. GALAXY S4 ile çekilen fotoğraflar; bir başlık veya zaman ve yer etiketi altında, otomatik olarak bir fotoğraf albümünde toplanıp sınıflandırılabiliyor.

Gerçek Bağlantılar - İnsanları Bir Araya Getirir
Samsung GALAXY S4 hayatımızdaki insanlarla gerçek bağlantılar kurabilmemizi sağlıyor. GALAXY S4, ilişkilerinizin keyfini en üst düzeyde yaşamanızı ve nerede olursanız olun hayatın keyfini kolaylıkla paylaşmanızı sağlıyor.

'Grup Play' fonksiyonu sayesinde kullanıcılar Wi-Fi veya GSM sinyaline ihtiyaç olmaksızın müzik, fotoğraf, belge ve oyunları rahatça paylaşabiliyor. Bu özellik kullanıcıların başkalarıyla doğrudan bağlantı kurarak içerik ve eğlenceyi paylaşmalarını, izlemelerini veya üretmelerini mümkün kılıyor. 'Müzik Paylaş' seçeneği ise kullanıcılara aynı şarkıyı birçok telefonda senkronize bir şekilde çalma olanağı sağlıyor.

GALAXY S4 dil engellerini ortadan kaldırarak insanları birbirine daha da yakınlaştırıyor. 'S Tercüman' ile e-posta, SMS ve ChatON gibi uygulamalarda anında yazılı ve sesli çeviri yaparak yurtdışına yolculukları bir keyif haline getiriyor. Çeviriler hem konuşmadan metne hem de metinden konuşmaya dönüştürülerek yapılabiliyor.

GALAXY S4 HSPA+42 Mbps (Dual Carrier) ve 4G LTE altyapılarını destekliyor ve böylece dünyanın neresinde olursanız olun mükemmel bağlantı olanaklarına sahip olmanızı garanti ediyor. Özellikle LTE versiyonu 6 farklı bant setini destekliyor ve bu da LTE kapsama alanlarının çoğunda çalışabilmesini ve global olarak LTE roaming yapabilmesini sağlıyor. Ayrıca TDD / FDD LTE Dual Mode versiyonu da bu yıl içinde tanıtılacak.

Her Şeyi Daha Kolaylaştırır
Günümüz dünyasında her birimiz, yaşamı kolaylaştırmanın ve stresi azaltmanın akıllı yollarını arıyoruz. GALAXY S4, başlatmak için parmak dokunuşuna gerek olmadan yüzünüzü, sesinizi ve hareketinizi algılayan yenilikçi özellikleri sayesinde işlemlerin zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor.

'Samsung Akıllı Durdurma (Samsung Smart Pause)', ekranı bakış yönünüze göre kontrol etmenizi sağlar. Bir video seyrederken bakışınızı ekrandan başka bir yere çevirdiğinizde videonuz durur ve ekrana bakar bakmaz yeniden başlar. 'Samsung Akıllı Kaydırma (Samsung Smart Scroll)' ise tarayıcınızı veya e-postalarınızı ekrana hiç dokunmadan aşağı yukarı kaydırabilmenize izin verir. GALAXY S4 yüzünüzün ekrana çevrili olup olmadığını anlar ve bileğinizin hareketini algılar, bu sayede sayfaları aşağı veya yukarı kaydırabilmenize olanak tanır.

Air View özelliği ile; kullanıcıların bir e-posta, fotoğraf, video veya S Planner, içeriğini açmak zorunda kalmadan parmaklarıyla, ekrana dokunmaksızın ön izleme yapabilmelerine olanak sağlar. Air View ile internet sayfasını büyütülmüş olarak görebilir ya da hızlı aramada kayıtlı bir telefon numarasını ön izleme ile görebilirsiniz.

'Temassız Kontrol' (Air Gesture) özelliği ile elinizin havada yaptığı bir hareketle çalan müziği değiştirebilir, bir web sayfasında gezinebilir veya gelen bir aramayı kolayca kabul edebilirsiniz.

'Direksiyonda Sesli Kontrol' (S Voice™ Drive) özelliğiyle, direksiyon başındayken optimum kolaylık ve güvenlik için sesle kontrol ederek komutları aktif hale getirebilirsiniz. Aracınızın Bluetooth'una bağlandığında telefonunuz otomatik olarak direksiyon moduna geçerek metinleri sesli hale dönüştürür ve bu sayede mesajlarınızı ekrana hiç bakmadan kolay ve güvenli bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

'Samsung Optik Okuyucu' (Samsung Optical Reader); bir metni, kartviziti veya QR kare kodu bilgisini otomatik olarak tanımak suretiyle tercüme metin mesajı ve arama gibi kullanışlı fonksiyonlar sunarak yaşamı daha da kolay hale getiriyor.

Evinizde, 'Samsung WatchON' kullanarak GALAXY S4'ünüzü televizyon, set üstü kutusu, DVD oynatıcısı ve hatta klimanız da dahil olmak üzere ev eğlence sisteminizi uzaktan yönetebileceğiniz bir kumandaya dönüştürebilirsiniz. Buna ek olarak, Elektronik Program Kılavuzunun (Electronic Program Guide - EPG) sağladığı zengin bilgilere dayanarak canlı TV ve kablolu TV gibi zengin içeriklerin de tadını çıkarabilirsiniz.

Daha Güçlü Bir Hayat – Sağlığınızı ve Yaşam Kalitenizi Ona Bırakın
GALAXY S4, yeni "S Sağlık" (S Health) yazılımını kullanarak, sağlığınızla ilgili bilgileri güncel tutuyor. Cihazın içinde yer alan sensörler, sistemli ve otomatik olarak sağlık durumunuzu, bulunduğunuz ortamı ve çok daha fazlasını izleyerek, yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı oluyor. Kullanıcılar da sağlıklı ve fit kalabilmek amacıyla beslenme günlüğü, egzersiz günlüğü ve uyku izleme fonksiyonlarını kullanarak sağlık durumlarını kolayca kontrol altında tutabiliyor. (Bazı fonksiyonlar, özel aksesuarlarla aktif hale gelmektedir.)

Sağlığınızı korumaya katkıda bulunmak amacıyla oluşturulan "Samsung Ekran Uyumu" (Samsung Adapt Display), her uygulama tipi için kişiselleştirilme özelliği sayesinde en uygun izleme deneyimini sunarken, "Samsung Ses Uyumu" (Samsung Adapt Sound) ise her kullanıcı için en uygun ses düzeyi ve tipini sunuyor.

Samsung GALAXY S4 Ürün Özellikleri:

















































































2.5G (GSM / GPRS / EDGE): 850 / 900 / 1 800 / 1 900 MHz
3G (HSPA + 42 Mbps): 850 / 900 / 1 900 / 2 100 MHz
4G (LTE Cat 3 100 / 50 Mbps) : 6'ya kadar çıkabilen farklı bant setleri
(Şebeke desteği ülke ve bölgelere göre değişiklik gösterebilir.)
Ekran5 inch Full HD Super AMOLED (1 920 x 1 080) ekran, 441 ppi
İşlemci1,9 GHz Quad-Core İşlemci / 1,6 GHz Octa-Core İşlemci (İşlemci tipi ülke ve bölgelere göre değişiklik gösterebilir.)
İşletim SistemiAndroid 4.2.2 (Jelly Bean)
KameraAna (Arka): 13 Mega piksel Auto Focus kamera, Flaş ve Sıfır Deklanşör Gecikmesi, BIS özellikleriyle
İkinci kamera (Ön): 2 Mega piksel kamera, Full HD kayıt @30 fps Flaş ve Sıfır Deklanşör Gecikmesi, BIS özellikleriyle
VideoCodec: MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11, VC-1, VP8, WMV7/8, Sorenson Spark, HEVC
Kayıt & Playback: Full HD (1080p)
SesCodec: MP3, AMR-NB / WB, AAC / AAC+/ eAAC+, WMA, OGG, FLAC, AC-3, apt-X
Kamera ÖzellikleriÇift Kamera: Çift Çekim / Çift Kayıt / Çift Görüntülü Arama
Drama Çekimi, Sesli Fotoğraf Çekimi, 360° Fotoğraf, Sinema, Silme, Gece, En İyi Fotoğraf, En İyi Yüz
Güzel Yüz, HDR (High Dynamic Range), Panoromik, Spor
Ek ÖzelliklerGrup Play: Müzik Paylaş, Resim Paylaş, Doküman Paylaş, Oyun Grubu
Anı Albümü, S Tercüman, Optik Okuyucu
Samsung Akıllı Kaydırma, Samsung Akıllı Durdurma, Temassız Kontrol, Air View
Samsung Hub, ChatON (Sesli / Görüntülü Arama, Ekran paylaşımı,
3 yöne görüntülü konferans)
Samsung WatchON
Samsung Ekran Işık Uyumu, Samsung Ses Seviyesi Uyumu
Dokunmatik Hassasiyet Uyumu (Eldiven ile kullanılabilir)
Güvenlik Asistanı, Samsung Link, Ekran Paylaşımı
Samsung KNOX (sadece B2B)
Google Mobile HizmetleriGoogle Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude
Google Play Store, Google Plus, YouTube, Google Talk,
Google Places, Google Navigation, Google Downloads, Voice Search
Bağlantı OlanaklarıWiFi 802.11 a/b/g/n/ac (HT80)
GPS / GLONASS
NFC, Bluetooth® 4.0 (LE)
IR LED (Remote Control), MHL 2.0
SensörHız Sensörü, RGB Işık Sensörü, Jeomanyetik Sensör, Mesafen Sensörü, Jiroskop, Barometre
Sıcaklık ve Nem Sensörü, El hareketleri sensörü
Hafıza16 / 32 / 64 GB Kullanıcı Hafızası + microSD yuvası (64 GB'a kadar yükseltilebilir)
2 GB RAM
Boyutlar136,6 x 69,8 x 7,9 mm, 130 g
Pil2 600 mAh

Samsung'tan 800.000 dolarlık yarışma!

Europe-ASamsung.com'da yapılan açıklamaya göre; en son geçtiğimiz yıl Galaxy Note için gerçekleştirilen yarışmanın bir benzeri bu yıl tekrar yapılacak. Samsung bu yarışmalar sonucunda uygulama ve tasarım çeşitliliğini geliştiriyor. Bu sefer "Smart App Challenge 2013" adıyla Galaxy S4 için yapacağı yarışmada vereceği ödül, tam 800 bin dolar. Yarışmacılar, Samsung telefonları arasında online sunucu veya mobil telefon ağına gerek kalmaksızın direkt olarak kablosuz bağlantı yaratılması özelliğine sahip, Samsung Chord SDK'sını kullanarak uygulama geliştireceklerdir. Uygulamalar özellikle Samsung Group Play'de kullanılmak üzere tasarlanacaktır. Samsung bu sayede Group Play platformunda, 6 cihazın oluşturacağı wifi oyun gurubu ve dosya paylaşımı yapılabilmesini amaçlıyor.

Yarışma sonunda 10 uygulama toplamda 800 bin dolar para ödülü kazanacak. Bir kişi 200 bin dolar değerinde para ödülünün sahibi olurken, ikinci seçilen üç uygulamaya 100 bin dolar, üçüncü seçilen altı uygulamaya da 50 bin dolar. para ödülünün sahibi olacak. Yarışma için başvurular 20 Haziran'da başlayıp 31 Ağustos'ta sonlanacak.

 



asd

Windows 8 100 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

Microsoft, tüm PC kullanıcıları Windows 8 zorlamaya devam ettikçe, yeni işletim sistemi için satış rakamları bakmak ilginç. Microsoft sadece son zamanlarda Windows 8 için 100 milyon lisans sattı duyurdu.

Onlar Ocak ayında 60 milyon satış duyurdu satış yeraldığını, Windows 8 gibi 100 milyon sesler yalnızca işletim sisteminin pazar payı% 2.3 'oluşturuyor olsa da. Onlar henüz 5% işareti kırık olduğunu düşüktür.

PC'ler yine de her zaman olduğu gibi yaklaşık olarak yaygın olmakla birlikte, tabletler ve diğer mobil cihazlardan bir rekabet biraz alıyorsanız. Microsoft, iki pazar karıştırmak için istediğiniz Windows 8 ile açık yaptı. Yüzey bir tablet ile bir dizüstü bilgisayar karıştırma, buna bir örnektir.

Birçok uzman PC pazarının tablet piyasasında büyüdükçe küçülmeye başlayacaktır eğer spekülasyon başladı. Her iki pazarlar için Windows 8 pazarlama rağmen, Windows 8 için kabul oranı, onun serbest bırakılması yıl hatta Windows Vista altında Microsoft pazara almak için mücadele başka bir işletim sistemi olduğunu önemli değil.

Microsoft geçmişte tüketicilerin yeni işletim sistemi zorlamak için ateş altında geldi. Bu Microsoft, Microsoft Office güncellemeleri yeni fiyatlandırma modelini duyurdu daha da büyük bir sorun haline geldi. Ben Windows 8 bir hayranı değildi çünkü onların bilgisayar döndü pek çok insan gördük. Tüketiciler Microsoft, yeni işletim sistemi içine koydu ve bu değişikliklerin çoğu sadece yerine şeyler basitleştirilmesi ve kullanıcı arayüzü daha karmaşık yaptığınız geniş köklü değişiklikler dayanıklıdır.

Diğer elektronik bu kadar çok rekabet ile, PC pazarının bir hit olarak yeni işletim sistemlerinde bağlıdır. , Windows tüketiciler için ödemek isteyeceğiniz bir ürün ortaya koyamazsınız, o zaman tüketicilerin teknoloji ihtiyaçları için ucuz bir alternatif bulabilirsiniz. Insanlar Microsoft Office için daha yüzlerce dolar ödemek başlar, özellikle biz Microsoft'un pazar payı budamak olacaktır rakiplerinden daha sağlam bir yazılım görmeye başlarsınız olasıdır.

İşte Nokia'nın 41 megapiksel kameralı Lumia'nın tanıtılacağı tarih.

 

Nokia'nın 41 megapiksel kameralı Lumia modeli bu tarihte tanıtılacak.

Nokia firması her ne kadar akıllı telefonlarda eski başarısınız yakalayamasa da, şirketin kamera teknolojisi herkes tarafından beğeniliyor. Nokia'nın orta segment telefonlarının kameraları bile diğer firmaların amiral gemileriyle yarışacak kadar kaliteli.

Nokia geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü 41 Megapiksellik Nokia 808 PureView ile kamerada üstünlüğünü kanıtlamıştı. Şirket şimdi de gelişmiş kamera teknolojilerini Lumia ile Windows Phone platformunda sunmak için çalışıyor.

Yeni gelen haberlere göre 41 megapiksel çözünürlüğünde kamerası ile EOS Lumia modeli 9 Temmuz'da kullanıcıların beğenisine sunulacak. Lumia EOS'un Nokia ProCamera adlı  yeni bir arayüz ile geleceği iddia ediliyor. Yeni akıllı telefon farklı kare hızlarında 720p ve 1080p yüksek çözünürlüklü video kaydı özelliğine sahip olacak.

Bildiğiniz gibi Microsoft'un Windows Phone işletim sistemi bazı sınırlamalarından dolayı büyük ekrana izin vermiyor. Bu yüzden büyük ihtimalle Lumia EOS 4.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Ayrıca cihazda Xeon flash ve otomatik açılır kapanır bir lens kapağı bulunuyor.

Samsung Galaxy S4 Satış Rekorlarını Altüst Edecek

Samsung Galaxy S4 rekor yolunda emin adımlarla ilerliyor.
27 Nisan itibariyle satışa sunulan telefon, henüz bir aylık süre geçmeden 10 milyon satış rakamına ulaşmayı başardı. Bu durum Galaxy S4’ü en hızlı satılan Android telefonu yapıyor. Yaklaşık 25 günlük sürede 10 milyon barajını aşan Galaxy S4, neredeyse Galaxy S III’ün iki katı kadar satış elde etti.

Galaxy S III, 10 milyon barajına 50 günlük süre sonunda ulaşabilmişti. Samsung satışları mümkün olduğu kadar seyrinde tutabilmek için yaz döneminde telefona yeni renk seçenekleri getirecek. Siyah ve beyaz renklerin yanına mavi,kırmızı, pembe ve kahverengi renk seçenekleri de eklenecek.

handsets-march-2013

Xbox One lansmanının ardından Battlefield ve Call of Duty arasındaki rekabet iyice kızıştı.

EA Games, Xbox One lansmanından sonra Call of Duty:Ghosts'un ön plana çıkmasıyla Battlefield 4'le ilgili önemli bir hamle yaptı.

EA Games, bugün MP1st aracılığıyla üç yeni ekran görüntüsü yayınlayarak Call of Duty:Ghosts'a adeta meydan okudu.

Yayınlanan ekran görüntülerinde patlama, orman ve insan gibi grafikler bulunuyor. Bakalım bu iki oyundan hangisi bu yıl oyunseverlerin gönlünü fethedecek.

CoDvsBattlefield CoDvsBattlefield2 CoDvsBattlefield3

3D yazıcı ile yapılan bir işlem ise bir bebeğin hayatını kurtardı.

Teknolojinin gelişmesi inanılmaz olaylara gebe olmaya devam ediyor. Son zamanların popüler teknolojisi 3D yazıcılar oldu. 3D yazıcılar ile silahtan yiyeceğe her türlü baskıyı gördük.

Şimdi 3D yazıcı ile yapılan bir işlem ise bir bebeğin hayatını kurtardı diyebiliriz. Amerika'nın Ohio kentinde yaşayan Kaiba Gionfriddo adlı 20 aylık bir bebek, doğuştan gelen solunum borusu bozukluğu nedeniyle defalarca hastanelik oldu. Daha sonra Michigan Üniversitesi doktorları ABD ilaç denetleme kurumu FDA'den alınan özel bir izinle Kaiba'ya 3D baskı teknolojisi ile hazırlanan özel bir tüp yerleştirdiler. Bu tüp, özel bir biyopolimerden yapıldı ve 3 yıl içinde kendi kendine eriyerek kaybolacak. Bu zaman içinde bebeğin soluk borusu sağlıklı bir biçimde gelişecek. 1 yıl süren rutin takipler sonucunda bebek hiçbir solunum sorunu yaşamadı.

Doktorlar bu tip vakalarda genelde el yapımı malzemeler kullanıldığını ancak bunların hatalı yada uyumsuz olması nedeniyle tedavide sorun yaşadıklarını belirtti. 3D baskı ile bu tarz sorunlar yaşanmıyor.

Teknolojioku: Hayat kurtaran 3D teknolojisi!

Türk bilim adamları uzay ve uçak sanayinde devrim niteliğinde yeni bir projeye imza attı.

Türkiye bilim ve teknolojide ilerlememeye devam ediyor. Son zamanlarda oldukça başarılı projelere imza atan Türk bilim adamları uzay ve uçak sanayinde devrim niteliğinde yeni bir projeye imza attı.

Proje Hacettepe Üniversitesi'ne ait ve projeye göre uzmanlar gelişmiş seviyede kendini onarabilen plastik malzeme üretmeye başladılar. Projeye göre plastikler kolayca deformasyona uğramayacak ve kendini sürekli yenileyecek.

Konuyla ilgili olarak açıklamasında "Amacımız plastik malzemelerin ömrünü uzatmak, dayanımının artırmaktır. Bu amaçla kendini onarabilen polimerik sistemler geliştirmeyi hedefledik.'' Diyen Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Solmaz Karabulut, ''Bu alanlarda meydana gelen küçük hata ölümcül kazalara neden olabilmekte. Dış faktörlerle ve üretimden meydana gelen hatalarla oluşan çatlaklar bu önerilen sistemle ortadan kalkacak ve mikro saniyeler düzeyinde sistem kendini onaracak ve bu tür kazalar bertaraf edilecek.'' dedi.

Proje henüz test aşamasında ve projede asıl hedef uzay, uçak ve savunma sanayi.

Teknolojioku: Türk bilim adamlarından devrim niteliğinde proje