Instagram'ın Windows Phone 8'e geliş tarihi açıklandı

Çin'den Windows Phone 8 kullanıcıları için haber var.Popüler fotoğraf filtreleme ve paylaşım platformu Instagram'ın uzun süredir Windows Phone 8 için de geleceği ve çalışmaların devam ettiği söylenir durur. Şimdiye kadar bir tarih verilmemişti, ama gün itibarıyla elimizde bir tarih var.

Nokia ve Instagram'dan bir bilgi gelmiş değil, ancak Çinli kaynak WPDang'in belirttiğine göre Instagram, 26 Haziran tarihinden itibaren Windows Phone platformunda olacak. Hatta uygulamanın, ilk olarak 41MP'lik Nokia EOS telefonla geleceği, ardından diğer Nokia cihazlar için de indirilebilir olacağı söyleniyor.

533069392646

 

 

 

 

 

 

Evet, belki "Nokia" ibaresi biraz dikkatinizi çekmiştir, zira uygulamanın Nokia ürünlerine özel olacağı da belirtiliyor. Bu durumda HTC ve Samsung gibi üreticilerin telefonları Instagram'dan mahrum kalacak demektir. Bakalım resmi açıklama ne zaman gelecek.

Yalnız dikkat edilmesi gereke bir husus var; ınstagram ın telefında kaplağı hafıza... Herkes kurcalayıp bakarsa ne kadar yer kullandığına gözlerinize inanamayacaksınz.